/Sonda

29 września

2023

Biuro Prasowe ORLEN: Dostawy paliw na stacje ORLEN przebiegają bez zakłóceń.

Na dystrybutorach części stacji Orlenu w czwartek wieczorem i piątek pojawiły się informacje o “chwilowym braku paliwa”. “W ostatnich dniach odnotowaliśmy zwiększony popyt, co miało związek z końcem letniej promocji cenowej” - poinformował koncern w odpowiedzi przesłanej TVN24 Biznes. Jednocześnie Orlen zapewnił, że paliwo na stacje “jest dostarczane na bieżąco i nie ma powodu do obaw, że go zabraknie”.


Niemojewski

Następne

2022

boe


splacanywdzieciach


Dodruku pieniądza przez NBP nie widać w bankomacie. Ale widać w wykresie pokazującym płynność banków. Ta urosła przez tarcze covid o ok 150 mld zł. Po prostu NBP skupił emitowane wtedy obligacje za ok 150 mld zł.

dodruk

Na wykresie wyniki OOR. Jak banki lokowały nadmiar gotówki w NBP.

2021

morawiecki

ziobro

brudzinski

gowin

2020

Mosbacher do Polaków: Jesteście po złej stronie historii

“Musicie wiedzieć, że w kwestii LGBT jesteście po złej stronie historii. Mówię o postępie, który się dokonuje bez względu na wszystko. Używanie tego typu retoryki wobec mniejszości seksualnych jedynie wyobcowuje Polskę” – mówi ambasador Georgette Mosbacher w rozmowie z Marcinem Makowskim.

mosbacher

2019

Konferrencja Climate Action Summit.

1989

W wypadku samochodowym w okolicach Raciborza zginęli Andrzej Kurek i Zdzisław Kamiński (zdjęcie)- autorzy popularnego w latach 80-tych programu popularno- naukowego “Sonda”. Do wypadku doszło w drodze do Fabryki Kotłów RAFAKO, gdzie miał być przygotowywany materiał do kolejnego programu. Za kierownicą samochodu siedział Andrzej Gieysztor, były kierowca rajdowy, który również był ofiarą tej tragedii. Peugeot, którym jechali autorzy “Sondy” wpadł w poślizg, a następnie zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwnej strony samochodem ciężarowym Star.

kurek

1986

Dziennik Telewizyjny w dniu 29.09.1986 poinformował, że Pan Andrzej Papuziński wygrał konkurs na pracę doktorską z zakresu marksistowskich nauk społecznych.

Posłuchajcie jego wypowiedzi🙈🙉

Dziś jest profesorem na UKW Bydgoszcz i kształci polską młodzież.

1939

Gubernator Kraju Warty Artur Greiser wydał zarządzenie (zdjęcie), na mocy którego do polskich szkół została wprowadzona nauka języka niemieckiego w takim stopniu i wymiarze godzin, aby od 1 kwietnia 1940 roku młodzi Polacy mogli się uczyć wszystkich przedmiotów tylko w tym języku. Tego samego dnia zarządził również zwolnienie wszystkich polskich nauczycieli.

greiser

1913

Mieszkali w Wiedniu jednocześnie: Adolf Hitler, Józef Stalin, Lew Trocki, Josip Broz Tito, Zygmunt Freud, Carl Jung, Ludwig Wittgenstein, Ludwig von Mises, Friedrich August von Hayek, Karl Popper, Erwin Schrödinger i Ferdinand Porsche.


Edytuj tę stronę dzieląc się własnymi notatkami!

Subscribe to Notatki historyczne Tomka

Get the latest posts delivered right to your inbox

Tomasz Waszczyk

Tomasz Waszczyk

Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości.

Read More