/Patriot Act

26 października

2023

Be prepared, extreme anti-freedom ideas are gaining traction.

paul klee harbinger autumn

Paul Klee - Harbinger of Autumn

2022

gwiazdy

housingmarket

jodek

szczepieniaobowiazkowe

szczepionki

2021

polexit

silnapolska

2020

Giza Polish Ventures odsunęła Marcin Beme od kierowania audioteka.pl pomimo iż, Marcin jest największym jej udziałowcem. Tym jednym zdaniem można podsumować ryzyko współpracy z VC, a przede wszystkim zgodę na dyktowane przez nie warunki w umowach inwestycyjnych. Jedynym celem każdego funduszu jest generowanie wzrostu wartości posiadanych aktywów i zrealizowanie zakładanych wskaźników dla własnych inwestorów, więc nie atakuję tym postem Gizy. Nikt nie daje Wam kasy bo w Was wierzy. Jesteście komórką Excela, w którą w pewnym momencie można wpisać 0 i układ działa dalej. Miejcie to z tyłu głowy realizując marzenia w oparciu o innych.


zandarmeriapolska


usdtry


Deprecjacja Kościoła:

kobietywalcza


2011

https://en.wikipedia.org/wiki/Patriot_Act

1991

W Moskwie - Polska i ZSRR parafowały układ o wycofaniu wojsk sowieckich z Polski

1981

W Radomiu rozpoczął się trwający 49 dni strajk okupacyjny w Wyższej Szkole Inżynierskiej. Głównym powodem tego najdłuższego ze wszystkich strajków okresu PRL było ponowne mianowanie na stanowisko rektora byłego pułkownika rezerwy Wojska Polskiego Michała Hebdy, co spotkało się z ostrą krytyką działającej na uczelni opozycji antykomunistycznej. Sytuacji tej sprzyjała zmieniona ordynacja wyborcza oraz usunięcie z Senatu WSI przedstawiciele NSZZ Solidarność oraz Niezależnego Zrzeszenia Studentów, którzy nie zgadzali się na tę nominację z powodu złamania przez władze procedur i warunków zawartego wcześniej porozumienia. Uważano, iż w ten sposób, nie bacząc również na protesty ze strony Konferencji Rektorów Szkół Wyższych, próbuje się wprowadzić na nowo stare porządki i sprawdzone sposoby działania. Narzędziem mającym na celu opanowanie sytuacji na uczelni miała być wystosowała cztery dni później przez Hebdę pod adresem strajkujących pracowników groźba zwolnienia z pracy. Strajk zakończył się 13 grudnia 1981 roku. Tego samego dnia dziekan Wydziału Transportu WSI Leszek Cegłowski w towarzystwie oddziału ZOMO wezwał do rozejścia się. Michał Hebda ustąpił ze stanowiska po ośmiu miesiącach urzędowania.

strajk

1945

“Prezydent” kolaboracyjnej wobec okupanta sowieckiego KRN Bolesław #Bierut wydał dekret “o własności i użytkowaniu gruntów na obszarze m. st. Warszawy”, czyli o grabieży na rzecz komunistycznych władz nieruchomości prywatnych położonych w granicach stolicy Polski.

bierut

1911

https://pl.wikipedia.org/wiki/Samuel_Reshevsky


Edytuj tę stronę dzieląc się własnymi notatkami!

Subscribe to Notatki historyczne Tomka

Get the latest posts delivered right to your inbox

Tomasz Waszczyk

Tomasz Waszczyk

Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości.

Read More