/McDonald

3 listopada

2023

kyle

2022

Dzień po decyzji FED:

obligacje


ECB’S LAGARDE: RECESSION WOULDN’T BE ENOUGH TO TAME INFLATION

Let me translate:

“We are going to hike rates through a recession”


boe


inflationecb


Mohamed El-Erian – główny doradca ekonomiczny w Allianz – uważa, że ​bitcoin nigdy nie stanie się globalną walutą rezerwową, a jego cena nie przekroczy poziomu 100 000 dolarów.


Z początkiem października rusza kampania informacyjna „Chcę zrozumieć”. Ma przekonać do szczepień przeciw COVID-19 tych, którzy mają wątpliwości. Jak wynika z badań focusowych osoby nieprzekonane oczekują więcej przystępnych informacji na temat szczepionek. Dlatego wraz z kampanią uruchamiamy też stronę internetową gov.pl/chcezrozumiec.

chcezrozumiec

lekarze


2021

“rekompensaty” z lat 198x w nowej wersji, ceteris paribus, idzie hiperinflacja

Wiceminister finansów Piotr Patkowski spodziewa się, że inflacja w Polsce może wynieść 8%. Skok cen rząd chce zrekompensować BONEM ENERGETYCZNYM.Patkowski zapowiada, że Polacy sami zdecydują, na co wydadzą pieniądze z bonu.


From 1 to 29 Oct ’21, the ECB’s balance sheet increased by 92.9 €bn after 81.9 €bn in Sep, 203.9 €bn in Aug and 110.2 €bn in July. In other words: The ECB continues with its inflationary policy.

europeaninflationlady


managedebt


migalski


2020

mcdonald

mcdonald2

1942

Harcerze służący w Szarych Szeregach zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe. “Zawisza (do lat 16) miała za zadnie kolportowanie prasy podziemnej,służbę w łączności i wywiad. “Bojowe szkoły(od 16-18) lat miały za zadanie szkolenia na kursach kierowców, podstawowych kursach wojskowych, a także udział w akcjach “Małego sabotażu” Grupy szturmowe (powyżej 18 lat) miały brać udział w akcjach nowopowstałego kedywu Komendy Głównej AK. Na zdjęciu listonoszki Harcerskiej Poczty Polowej.

szareszeregi

1478

W czasie tak zwanej “wojny popiej” czyli konfliktu na tle religijnym między królem Kazimierzem IV Jagiellończykiem, a zbuntowanym biskupem warmińskim Mikołajem Tungenem wojska polskie dowodzone przez burgrabiego krakowskiego Jana Białego i Jana Żelezieńskiego zajęły Frombork

wojnapopiej


Edytuj tę stronę dzieląc się własnymi notatkami!

Subscribe to Notatki historyczne Tomka

Get the latest posts delivered right to your inbox

Tomasz Waszczyk

Tomasz Waszczyk

Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości.

Read More