/Szachy

16 stycznia

2021

Człowiek który ledwo mówi po polsku widzi duże miejsce do najbardziej mądrego podatku, ale skoro ludzie nie wiedzą co robić to..Kościńskie wie co robić.

koscinski


zdziczeniepolityczne


Being kind is hard in a rent-seeking, attention-driven economy.

From Heavy by Kiese Laymon: “The nation as it is currently constituted has never dealt with a yesterday or tomorrow where we were radically honest, generous, and tender with each other. It will, though. It will not be reformed. It will be bent, broken, undone, and rebuilt.”


Francja zablokowała przejęcie za 20 mld USD przez kanadyjskiego inwestora sieci Carrefour argumentując, że sieć musi zostać we francuskich rękach z powodów bezpieczeństwa żywnościowego państwa. Dopóki w Polsce nie będą podobne standardy, będą nas traktować jak republikę bananową.


2000

Manipulacja:

1902

W Łodzi urodziła się Róża Herman (zdjęcie) wybitna polska szachistka żydowskiego pochodzenia, z zawodu lekarka chorób wewnętrznych, absolwentka Wydziału Medycznego Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1949- 1950 dwukrotnie zdobywała tytuł Mistrzyni Polski Kobiet. W roku 1951 zdobyła srebrny medal. Wcześniej, bo w okresie międzywojennym w roku 1935 zajęła czwarte miejsce w rozgrywanych w Warszawie I Mistrzostwach Polski Kobiet. Była wybitną popularyzatorką gry w szachy wśród dzieci i młodzieży. Za swoje osiągnięcia otrzymała odznakę Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej oraz tytuł i odznakę Mistrz Sportu. Zmarła 7 marca 1995 roku w Łodzi.

herman


Edytuj tę stronę dzieląc się własnymi notatkami!

Subscribe to Notatki historyczne Tomka

Get the latest posts delivered right to your inbox

Tomasz Waszczyk

Tomasz Waszczyk

Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości.

Read More