/Szachy

16 stycznia

2023

Grupa Żywiec po blisko 32 latach notowań znika z warszawskiej giełdy

Heineken International ogłosił przymusowy wykup ostatnich 73.458 akcji (ok. 0,7152 proc. kapitału) Grupy Żywiec, które pozostały w rękach akcjonariuszy mniejszościowych. Po blisko 32 latach notowań producent piwa znika z warszawskiej giełdy.

2022

Decentralizacja bankowości oraz świata na jednym obrazku.

decentralizacja


kredytyrpp


2021

Człowiek który ledwo mówi po polsku widzi duże miejsce do najbardziej mądrego podatku, ale skoro ludzie nie wiedzą co robić to..Kościńskie wie co robić.

koscinski


zdziczeniepolityczne


Being kind is hard in a rent-seeking, attention-driven economy.

From Heavy by Kiese Laymon: “The nation as it is currently constituted has never dealt with a yesterday or tomorrow where we were radically honest, generous, and tender with each other. It will, though. It will not be reformed. It will be bent, broken, undone, and rebuilt.”


Francja zablokowała przejęcie za 20 mld USD przez kanadyjskiego inwestora sieci Carrefour argumentując, że sieć musi zostać we francuskich rękach z powodów bezpieczeństwa żywnościowego państwa. Dopóki w Polsce nie będą podobne standardy, będą nas traktować jak republikę bananową.


2009

bitcoin01

More: https://www.metzdowd.com/pipermail/cryptography/2009-January/015014.html

2000

Manipulacja:


UBI/BDG czyli 500+ na sterydach (Universal Basic Income / Bezwarunkowy Dochód Gwarantowany) już na stronach parlamentu polskiego. Tylko ciekawi mnie z czego nasz kraj zamierza to sfinansować 🧐 Nawet jak znacjonalizują 50% własności prywatnej w kraju i zbudują komunizm 2.0 to utrzymanie pensji dla 36 mln pracowników to jakieś 100 mld zł / m-c. Takie PKN Orlen generuje 5-10 mld zł zysku rocznie. KGHM jakiś 1 mld zł rocznie. PKO jakieś 2 mld zł. Taka Biedronka 2 mld zł rocznie. Tylko zastanawia mnie co na to akcjonariusze tych spółek. Też ciekawe jaki to będzie miało wpływ na sam rynek. Doktryna szoku - to doktryna wojenna USA, która pozwala wprowadzać ekstremalne zmiany gospodarcze. Najpierw kryzys, a potem ludzie w desperacji zgodzą się na wszystko. To co dzieje się obecnie napewno może otworzyć furtkę do ekstremalnych zmian.

UBI w Polsce


1902

W Łodzi urodziła się Róża Herman (zdjęcie) wybitna polska szachistka żydowskiego pochodzenia, z zawodu lekarka chorób wewnętrznych, absolwentka Wydziału Medycznego Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1949- 1950 dwukrotnie zdobywała tytuł Mistrzyni Polski Kobiet. W roku 1951 zdobyła srebrny medal. Wcześniej, bo w okresie międzywojennym w roku 1935 zajęła czwarte miejsce w rozgrywanych w Warszawie I Mistrzostwach Polski Kobiet. Była wybitną popularyzatorką gry w szachy wśród dzieci i młodzieży. Za swoje osiągnięcia otrzymała odznakę Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej oraz tytuł i odznakę Mistrz Sportu. Zmarła 7 marca 1995 roku w Łodzi.

herman

1264

https://pl.wikipedia.org/wiki/Statut_kaliski


Edytuj tę stronę dzieląc się własnymi notatkami!

Subscribe to Notatki historyczne Tomka

Get the latest posts delivered right to your inbox

Tomasz Waszczyk

Tomasz Waszczyk

Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości.

Read More