/0x - Wigilia 2020 - China - Japan

24 grudnia

2023

Kazania księdza Stokowego


2021

Były premier Francji Francois Fillon dołączył do zarządu największego rosyjskiego koncernu petrochemicznego Sibur – podała spółka w komunikacie.

To kolejna intratna posada byłego premiera Francji. W czerwcu tego roku Fillon został wyznaczony przez rząd Rosji na stanowisko rady dyrektorów koncernu naftowego Zarubieżnieft. Reprezentuje w niej Kreml, który jest jednym z udziałowców spółki.

To niejedyny emerytowany europejski polityk, który znalazł intratną posadę w rosyjskich spółkach. Przykładem jest chociażby były kanclerz Niemiec Gerhard Shroeder, który w ciągu kilku tygodni od opuszczenia stanowiska w 2005 r. został mianowany szefem rady dyrektorów kontrolowanego przez Rosjan Nord Stream. Dziś jest też zaangażowany w budowę Nord Stream 2 – gazociągu, który połączy Rosję i Niemcy, uderzając w interesy Polski. Natomiast w 2017 r. został wybrany na szefa rady dyrektorów rosyjskiego koncernu naftowego Rosnieft.

Do rosyjskiego koncernu Lukoil trafił były kanclerz Austrii Wolfgang Schüssel. Z kolei była minister spraw zagranicznych Austrii Karin Kneissl otrzymała nominację do rady dyrektorów Rosnieftu.

jawnakorupcja

2020

Christmas Time Is Here

During 2021+ towards 0x..

ox2021


Likwidacja małych przedsiebiorców, światowy PGR

“Wchodzimy w czas przebudowy świata. Przebudowy najgłębszej od 30, a może nawet od 80 lat. Widzimy, że sytuacja jest dynamiczna – ekonomiści, którzy jeszcze w kwietniu–maju zastanawiali się, czy będziemy mieli do czynienia z V-kształtnym, U-kształtnym, W-kształtnym czy L-kształtnym odbiciem, gremialnie się mylili. Odbicie po koronawirusie przyjmie kształt litery K. To dlatego, że niektóre branże znakomicie rosną nawet mimo epidemii, a może nawet na skutek epidemii, a inne są bardzo mocno poturbowane. Przemysł w Polsce rozwija się nadal w dobrym tempie. Apple, Amazon czy Microsoft notują gigantyczne dochody i wyceny. Architektura społeczna i gospodarcza będzie ulegała głębokiej zmianie. Teraz trzeba pomyśleć o tym, jak świat może wyglądać za dwa, pięć, dziesięć lat, i przystosować procesy legislacyjne i inwestycyjne do tego świata. Cel to sprawić, by Polska odnalazła się w tym świecie jak najlepiej” - poinformował szef rządu.


Zaczyna się drukować rachunek za socjalizm i wygodę, atomizacja w praktyce:

atomizacja

1946

W więzieniu na Łubiance w Moskwie zmarł w wieku 48 lat ostatni dowódca Armii Krajowej generał brygady Leopold Okulicki. W sowieckim areszczie NKWD znalzł się w wyniku podstępnego aresztowania 9 marca 1945 roku, kiedy to sowiecki pułkownik Pimienow -naczelnik radomskiej grupy operacyjnej NKWD wysłał do niego list z zaproszeniem do rozmów. Razem z Okulickim aresztowano wtedy 15 innych działaczy polskiego podziemia.

okulicki

1942

https://de.wikipedia.org/wiki/Nationalsozialistischer_Weihnachtskult

volksweihnacht 1

1940

W KL Auschwitz miała miejsce pierwsza obozowa wigilia. Nie było to jednak miłe przeżycie dla więzniów obozu, ponieważ Niemcy ustawili na placu apelowym choinkę oświetloną elektrycznymi lampkami. Pod nią złożyli ciała więźniów zmarłych w czasie pracy oraz tych, którzy zamarzli podczas apelu. Lagerfuehrer Karl Fritzsch określił leżące pod choinką zwłoki mianem “prezentu” dla żyjących i zabronił śpiewania polskich kolęd.


Edytuj tę stronę dzieląc się własnymi notatkami!

Subscribe to Notatki historyczne Tomka

Get the latest posts delivered right to your inbox

Tomasz Waszczyk

Tomasz Waszczyk

Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości.

Read More